NOSITELÉ PROJEKTU

KonopAr je ekologický a sociálně ekonomický projekt,

jehož cílem je podnítit zájem o co nejširší pěstování konopí.

Konopí je původní, tradiční, bezkonkurenční ekologická rostlina, která má historicky dlouhodobě ověřené praktické využití domácnostech, hospodářství i v potravinářství a je současně velmi účinnou léčivou bylinou.

Bohužel jsme s ohledem na naše aktivity byli v posledních letech vystaveni také mnoha útokům, včetně pokusů projekt KonopAr zdiskreditovat tvrzeními, že distribuuje tzv. farmářské osivo (tzn. necertifikované). Tyto útoky a křivá obvinění vznikají pouze ze strany závistivých subjektů, kteří kladou na první místo svoje ego a svůj prospěch a KonopAr se nehodlá takovými obviněními zabývat.

K dané problematice můžeme sdělit jediné - KonopAr není ziskový projekt a vznikl díky velké lásce a úctě k rostlině konopí. Stejně tak si ale uvědomujeme, jaká jsou pravidla pro distribuci osiv daná zákonem a není v našem zájmu podvádět, i s ohledem na skutečnost, že se dlouhodobě zabýváme udržitelným hospodařením (nejen na papíře nebo slovy, ale reálnými skutky) a jak všichni ví - Lež má krátké nohy nebo také Ubi sementem feceris, ita mettes!

288695
24 Cannacura
288687
I'm an image title
10 Cannacura
CANNACURA, s.r.o.

Tradiční evropský výrobce konopných produktů

Příroda je naší vášní. Věnujeme se rozvoji ekologického zemědělství v měřítku malých rodinných farem. Ekologický přístup k přírodě vnímáme ryze jako nauku o vztazích mezi organismy a prostředím, kde jako hlavní zádrhel shledáváme jednání člověka.

Náš tým se věnuje pěstování konopí od r. 1998. V r. 2005  jsme uvedli na trh první produkty s obsahem širokého spektra účinných látek z konopí, mezi nimi jsme definovali produkt "konopí herba" i první konopnou kosmetiku s obsahem cannabinoidního komplexu.

Konopí, ze kterého vyrábíme naše produkty, je pěstováno v ekologickém zemědělství v České republice (podhůří Jeseníku, Vysočina) a v Itálii. Konopnou herbu pro naši výrobu si pěstujeme sami, trávíme osobně více než dva měsíce na polích a dohlížíme osobně na sklizeň a zpracování. To je základním kamenem kvality našich produktů.

Veškeré další složky pochází z kontrolované produkce od našich partnerů – tzn. že víme, ze kterého olivového háje pochází námi používaný olivový olej, zásadně nepoužíváme konopné semínko či konopný olej pocházející z Číny, známe osobně producenty esenciálních olejů a jiných účinných látek a podílíme se s nimi na vývoji a využití nových extrakčních metod. Upřednostňujeme v naší produkci využití surovin převážně rostlinného původu a obalových materiálů s minimální ekologickou stopou.

CANNACURA, s.r.o. je registrovaným dodavatelem osiv.

www.cannacura.com

 

 

VÝZKUMNÝ ÚSTAV EXENEX, z.ú.

se zabývá prováděním environmentálního výzkumu rostlin s cílem co možná nejúplnějšího poznání jejich vlastností, použitelných při vývoji a výrobě nových látek a materiálů.

www.exenex.eu

JÁ JSEM OSEL! TÉŽ JSI OSEL?!