NOSITELÉ PROJEKTU

KonopAr je ekologický a sociálně ekonomický projekt,

jehož cílem je podnítit zájem o co nejširší pěstování konopí.

Konopí je původní, tradiční, bezkonkurenční ekologická rostlina, která má historicky dlouhodobě ověřené praktické využití domácnostech, hospodářství i v potravinářství a je současně velmi účinnou léčivou bylinou.

Bohužel jsme s ohledem na naše aktivity byli v posledních letech vystaveni také mnoha útokům, včetně pokusů projekt KonopAr zdiskreditovat tvrzeními, že distribuuje tzv. farmářské osivo (tzn. necertifikované). Tyto útoky a křivá obvinění vznikají pouze ze strany závistivých subjektů, kteří kladou na první místo svoje ego a svůj prospěch a KonopAr se nehodlá s takovými obviněními zabývat.

K dané problematice můžeme sdělit jediné - KonopAr není ziskový projekt a vznikl díky velké lásce a úctě k rostlině konopí. Stejně tak si ale uvědomujeme, jaká jsou pravidla pro distribuci osiv daná zákonem a není v našem zájmu podvádět, i s ohledem na skutečnost, že se dlouhodobě zabýváme udržitelným hospodařením (nejen na papíře nebo slovy, ale reálnými skutky) a jak všichni ví - Lež má krátké nohy nebo také Ubi sementem feceris, ita mettes!

CANNACURA, s.r.o.

Tradiční evropský výrobce konopných produktů

Příroda je naší vášní. Věnujeme se rozvoji ekologického zemědělství v měřítku malých rodinných farem. Ekologický přístup k přírodě vnímáme ryze jako nauku o vztazích mezi organismy a prostředím, kde jako hlavní zádrhel shledáváme jednání člověka.

Náš tým se věnuje pěstování konopí od r. 1998. V r. 2005  jsme uvedli na trh první produkty s obsahem širokého spektra účinných látek z konopí, mezi nimi jsme definovali produkt "konopí herba" i první konopnou kosmetiku s obsahem cannabinoidního komplexu.

Konopí, ze kterého vyrábíme naše produkty, je pěstováno v ekologickém zemědělství v České republice (podhůří Jeseníku, Vysočina) a v Itálii. Konopnou herbu pro naši výrobu si pěstujeme sami, trávíme osobně více než dva měsíce na polích a dohlížíme osobně na sklizeň a zpracování. To je základním kamenem kvality našich produktů.

Veškeré další složky pochází z kontrolované produkce od našich partnerů – tzn. že víme, ze kterého olivového háje pochází námi používaný olivový olej, zásadně nepoužíváme konopné semínko či konopný olej pocházející z Číny, známe osobně producenty esenciálních olejů a jiných účinných látek a podílíme se s nimi na vývoji a využití nových extrakčních metod. Upřednostňujeme v naší produkci využití surovin převážně rostlinného původu a obalových materiálů s minimální ekologickou stopou.

CANNACURA, s.r.o. je registrovaným dodavatelem osiv.

www.cannacura.com

 

 

VÝZKUMNÝ ÚSTAV EXENEX, z.ú.

se zabývá prováděním environmentálního výzkumu rostlin s cílem co možná nejúplnějšího poznání jejich vlastností, použitelných při vývoji a výrobě nových látek a materiálů.

www.exenex.eu

JÁ JSEM OSEL! TÉŽ JSI OSEL?!

JÁ JSEM OSEL! TÉŽ JSI OSEL?!

Distributor osiva

CANNACURA, s.r.o.

Dostihová 673, 76315 Slušovice, CZ

Kontakt

Sledujte nás

  • Facebook Reflection

© 2017 by KONOPAR Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now