OSIVO KONOPÍ

V současné době je v České republice povoleno pěstovat konopí  Cannabis Sativa L. s obsahem THC do 0,3% (v EU obecně do 0,2%). 

Na takovéto konopí není nahlíženo jako na návykovou látku v souladu s ustanovením Jednotné úmluvy o omamných látkách z r. 1961 a související legislativou EU i ČR.

 

Každý rok je aktualizován seznam odrůd konopí, které oficiálně obsahují do 0,2% THC a jsou legální pro pěstování v EU a ČR - aktuální seznam odrůd naleznete ZDE. Bohužel tento seznam je velmi nadsazený a zdaleka neodpovídá skutečně dostupným odrůdám konopí, které je možno snadno zakoupit a pěstovat. V posledních letech jsou běžně dostupné jen některé francouzské, italské, finské, polské či maďarské odrůdy - bližší informace k odrůdám naleznete ZDE.

Aktuální dostupnost odrůd je známa nejdříve až koncem února a osivo pro pěstování nad 1Ar je dodáváno nejdříve v polovině března (menší balení než 25kg až od konce března).

DŮLEŽITÉ INFORMACE PRO NÁKUP OSIVA

Osivo pro malá balení (10g, 100g) v rámci projektu KonopAr je k dispozici až začátkem dubna, kdy je zřejmé, kolik kterého osiva si pěstitelé objednávají a umožňuje to tak připojit i objednávku pro KonopAr (mějte prosím na paměti, že osivo je dodáváno běžně pouze v 25kg balení a tudíž musíme každý rok zvážit, které osivo bude zvoleno pro malé balení osiva KonopAr). 

Osivo pro sezónu 2017: Osivo v balení 25kg je možné objednat do 20. března 2017, kdy se uzavírají objednávky.

V případě, že se rozhodnete později, prosím kontaktujte nás přímo na info@konopar.cz, je možné, že ještě nějaké osivo skladem bude, ovšem většinou již v menším rozsahu a ne všechny nabízené odrůdy.

Veškeré nám dodávané osivo je nemořené a jelikož není v současné době na trhu certifikované bio osivo,

je toto osivo vhodné tedy i pro ekologické zemědělství.

S ohledem na vývoj a reakce zákazníků jsme byli též nuceni přistoupit k určitým změnám oproti původnímu projektu KonopAr a osivo konopí do 200g je určeno pouze pro hobby a nikoliv jako osivo pro hospodářské využití. S tím souvisí i obecné zařazení těchto odrůd mezi jednodomé/ dvoudomé, rané/ pozdní, každé balení je označeno patřičnou šarží, nikoliv však přesným jménem odrůdy. Osivo ovšem pochází z 25kg balení certifikovaného osiva,  v případě kontroly je šarže dohledatelná, stejně jako je možné analýzou prokázat patřičnou odrůdu.

 

V případě nákupu osiva nad 200g (od jedné odrůdy) je k danému osivu dodána i dokumentace včetně dokladu o odrůdě pro účely kontrolních orgánů.

 

JAK VYBRAT SPRÁVNĚ ODRŮDU?

Je třeba si ujasnit pro jaký výsledný produkt chceme konopí pěstovat. V zásadě lze rozdělit konopí do dvou skupin:

 

JÁ JSEM OSEL! TÉŽ JSI OSEL?!

JÁ JSEM OSEL! TÉŽ JSI OSEL?!

Distributor osiva

CANNACURA, s.r.o.

Dostihová 673, 76315 Slušovice, CZ

Kontakt

Sledujte nás

  • Facebook Reflection

© 2017 by KONOPAR Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now
P8132053_1200x900px